english2017    24. 10. 26. 10. 31. 10. 2. 11.

Program HFHK 2007

Pondělí 29. 10. 2007 20.00 hod. Sál FHK
Zahajovací koncert festivalu
"Příběhy starých příběhů"
 
Manuel Hidalgo
Introdukce a fuga
Úprava poslední věty Beethovenovy Sonáty B dur op. 106 pro akordeon a orchestr (2004)
 
Salvatore Sciarrino
Storie di altre storie (Příběhy starých příběhů) pro akordeon a orchestr (2004)
1. (Come senza tempo)
            W. A. Mozart, Adagio KV 356 (617a)
            G. de Machaut, Rose Liz
            D. Scarlatti, Andante cantabile L. 203 (K. 105)
2. D. Scarlatti, Allegro L. 204 (K. 474)
3. D. Scarlatti, Vivo L. 446 (K. 262)
 
Hans Zender
Schumann-Fantasia (1997)
1. Preludium
2. Ruinen (Ruiny), podle 1. věty Fantazie op. 17 Roberta Schumanna
3. Interludium I
4. Triumphbogen (Vítězný oblouk), podle 2. věty Fantazie
5. Interludium II
6. Sternennacht (Hvězdná noc), podle 3. věty Fantazie
 
Filharmonie Hradec Králové
Akordeon Teodoro Anzellotti
Dirigent Andreas Sebastian Weiser
 
Light design Pavel Dautovský, Filip Bruthans
 
Středa 31. 10. 2007 20.00 hod. Sál FHK
"Berg Company"
 
Philip Glass
Company (Společnost) pro smyčcový orchestr (1983)
1. Čtvrťová nota = 96
2. Čtvrťová nota = 160
3. Čtvrťová nota = 90
4. Čtvrťová nota = 160
 
Lepo Sumera
Symphone pro smyčcový orchestr a bicí nástroje (1998)
 
Alfred Schnittke
Koncert pro klavír a smyčcový orchestr (1979)
 
Béla Bartók
Hudba pro strunné nástroje, bicí a celestu Sz. 106 (1936)
1. Andante tranquillo
2. Allegro
3. Adagio
4. Allegro molto
 
Komorní orchestr Berg
Klavír Daniel Wiesner
Dirigent Peter Vrábel
 
Light design Pavel Dautovský, Filip Bruthans
 
Pondělí 5. 11. 2007 20.00 hod. Sál FHK
"Krásné chiméry"
 
Kaija Saariaho
Song for Betty (Píseň pro Betty) (2001)
 
Julia Wolfe
My Beautiful Scream (Můj krásný křik) (2003)
 
Lera Auerbach
Symfonie č. 1 - "Chiméra" (2006)
1. Aegri somnia (Sny nemocného)
2. Post tenebras lux (Po temnotě světlo)
3. Gorgoyles
4. Et in Arcadia ego (I já jsem byl v Arkadii)
5. Siste, viator (Zastav se poutníku)
6. Humum mandere (Hryzat hlínu)
7. Requiem for Icarus (Rekviem za Ikara)
 
Filharmonie Hradec Králové
Kvarteto V. Kaprálové
Těremin Dan Dlouhý
Dirigent Miriam Němcová
 
Light design Pavel Dautovský, Filip Bruthans
 
Středa 7. 11. 2007 20.00 hod. Sál FHK
"Čtyři místa v Novém světě"
 
Charles Ives
Central Park in the Dark (Centrální park ve tmě) (1906)
 
John Adams
My Father Knew Charles Ives (Můj otec znal Charlese Ivese) (2003)
1. Concord
2. The Lake (Jezero)
3. The Mountain (Hora)
 
György Ligeti
San Francisco Polyphony (1973-74)
 
Essa-Pekka Salonen
Wing on Wing (2004)
 
Symfonický orchestr Českého rozhlasu
Soprán Alice Bauer
Soprán Zuzana Marková
Dirigent Jan Kučera
 
Light design Pavel Dautovský, Filip Bruthans
 
Koncert se koná pod záštitou US Embassy
 
Pondělí 12. 11. 2007 20.00 hod. Sál FHK
Závěrečný koncert festivalu
Audiovizuální přenos do divadla Talent Illusion
"Tango koncert"
 
Rodolfo Mederos
Eterno Buenos Aires (Věčné Buenos Aires) (1999)
Memorias y olvidos (Vzpomínky a zapomenuté) (1987)
 
Astor Piazzolla
Las Cuatro Estaciones Portenas (Čtvero ročních dob) pro klavír, bandoneon, housle, el. kytaru a kontrabas (1964-70)
1. PrimaveraPortena (Jaro v Buenos Aires)
2. Verano Porteno (Léto v Buenos Aires)
3. Otono Porteno (Podzim v Buenos Aires)
4. Invierno Porteno (Zima v Buenos Aires)
 
Benjamin Jusupov
Viola-tango-rock-koncert,
Koncert pro violu a orchestr (2003)
Preludium (Čtvrťová nota = 63)
1. Čtvrťová nota = 108
2. Čtvrťová nota s tečkou = 80
3. Čtvrťová nota = 120-126
4. Adagio
Postludium pro symfonický orchestr (2003)
Go Tango pro symfonický orchestr (2003)
 
Filharmonie Hradec Králové
Housle, viola, el. viola, tanec Petr Růžička
Bandoneon Juan José Mosalini
Kytara Jaroslav Kantor
Kontrabas Petr Tichý
Klavír Marina Grochovskaja
Tanec, choreografie Johanna Levy
Dirigent Benjamin Jusupov
 
Režie Antoine Le Bos
Light design Catherine Verheyde
Scéna Alexis Bertrand