english2017    24. 10. 26. 10. 31. 10. 2. 11.

Program HFHK 2005

24. 10. pondělí 20:00
Zahajovací koncert festivalu
"Věčný zpěv Východu"
 
Sergej Rachmaninov
Vsjenoščnoje bděnije (Noční bdění) op.37
Výběr
1. Priiditě, poklonimsja (Pojďte, pokloňme se)
3. Blažen muž (Blažen je muž)
6. Bogorodice Děvo, radujsja (Bohorodice Panno, raduj se)
7. Slava v vyšnich Bogu (Sláva na výsostech Bohu)
8. Chvalitě imja Gospodně (Chvalte jméno Hospodinovo)
9. Blagoslovjen jesi, Gospodi (Blahoslaven jsi, Hospodine)
11. Vjeličit duša Moja Gospoda (Velebí duše má Hospodina)
15. Vzbrannoj vojevodě (Vyvolené vojevůdkyni)
 
Gija Kančeli
Styx pro violu, velký sbor a orchestr (1999)
 
Viola Jitka Hosprová
Pražský filharmonický sbor
Tenorové sólo Viktor Byček
Sbormistr Jaroslav Brych
Filharmonie Hradec Králové
Dirigent Ondřej Kukal
Light design Pavel Dautovský
 
27. 10. čtvrtek 20:00
"Demeterová celebruje hudební obětinu"
 
Johann Sebastian Bach
Hudební obětina BWV 1079
Canon a 2 cancrizans
Canon a 2 Violini in unisono
Canon a 2 per Motum contrarium
Canon a 2 per Augmentationem, contrario Motu
Canon a 2 per Tonos
Fuga canonica in Epidiapente a 3
Canon perpetuus super Thema Regium
Canon perpetuus
Canon a 2
Canon a 4
Sonata Sopr‘Il Soggetto Reale a Traversa, Violino e Continuo
(Largo-Allegro-Andante-Allegro)
Ricercar a 3
Ricercar a 6
 
Sofia Gubajdulina
Offertorium (1980) – Koncert pro housle a orchestr
 
Housle Gabriela Demeterová
Musica Florea
Filharmonie Hradec Králové
Dirigent Marek Štryncl
Light design Pavel Dautovský
 
31. 10. pondělí 20:00
"Madridská noc s Carmen"
 
Luigi Boccherini
Noční hlídač v Madridu
 
Joaquin Turina
Modlitba toreadora
 
Joaquin Rodrigo
Vzývání a tanec "Hommage a Manuel de Falla"
 
Luigi Boccherini
Kvintet č. 4 pro kytaru a smyčce in D, G.448 – "Fandango"
 
Rodion Ščedrin
Carmen suita podle Bizetovy opery
1. Úvod
2. Tanec
3. První intermezzo
4. Výměna stráží
5. Výstup Carmen a habanera
6. Scéna
7. Druhé intermezzo
8. Bolero
9. Toreador
10. Toreador a Carmen
11. Adagio
12. Věštba
13. Finale
 
Kytara Maximilian Mangold
Vlachovo kvarteto Praha
Středoevropský soubor bicích nástrojů DAMA DAMA
Umělecký vedoucí Dan Dlouhý (Dama dama)
Český komorní orchestr
Dirigent Andreas Sebastian Weiser
Light design Pavel Dautovský
 
2. 11. středa 20:00
"Roman Janál zpívá labutí písně"
 
Hanns Eisler
Ernste Gesänge (Vážné zpěvy)
1. Vorspiel und Spruch (Friedrich Hölderlin)
2. Traurigkeit (Berthold Viertel)
3. Verzweiflung (Giacomo Leopardi)
4. An die Hoffnung (Hölderlin-Fragment)
5. Epilog (Stephan Hermlin)
 
Johannes Brahms
4 Ernste Gesänge (Čtyři vážné zpěvy), op. 121
1. Denn es gehet dem Menschen
2. Ich wandte mich und sahe
3. O Tod, wie bitter bist du
4. Wenn ich mit Menschen - und mit Engelszungen redete
 
Franz Schubert
Die Schwanengesang (Labutí zpěv), D.957
10. Das Fischermädchen (Heinrich Heine)
11. Die Stadt (Heinrich Heine)
12. Am Meer (Heinrich Heine)
13. Der Doppelgänger (Heinrich Heine)
14. Die Taubenpost (Johann Gabriel Seidl)
 
Luciano Berio
Rendering pro orchestr
1. Allegro
2. Andante
3. Allegro
 
Baryton Roman Janál
Klavír Karel Košárek
Filharmonie Hradec Králové
Dirigent Martin Turnovský
Light design Pavel Dautovský
 
4. 11. pátek 20:00
"Jízda v mini"
 
John Cage
V krajině
 
Wojciech Kilar
Orava
 
Henryk Mikołaj Górecki
Tři kusy ve starém slohu
 
György Ligeti
Rumunský koncert
 
John Adams
Vzdálená trubka
Projížďka na mašině
Strašné souměrnosti
 
Pražská komorní filharmonie
Dirigent Petr Kofroň
Light design Pavel Dautovský